Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 10.09.2015

Dzisiejsza sesja to najpierw przedłużająca się i wręcz drażniąca paropunktowa konsolidacja  pod oporem 2164-67, potem zaś osunięcie się rynku do wsparcia: 2150-52, a w końcu szybszy spadek do kolejnego wsparcia: 2139-40.

Jeśli dosżłoby obecnie do kontynuacji spadków, to Bykom zagrażać może podwójny szczyt z zasięgiem minimalnym 2095. Tak głęboki spadek mógłby mieć istotne konsekwencje w postaci rozpoczęcia realizacji prospadkowej flagi na H1 z zasięgiem 1980 (pisaliśmy o niej już kilka razy). Trzeba jednak pamiętać, że ta potencjalna na razie formacja (jej linia szyi na poziomie 2129 nie została wybita) jest utworzona w obrębie konsolidacji, co zwykle przekłada się na obniżenie skuteczności formacji.

Zejście kursu poniżej 2129 oznaczałoby nie tylko wybicie linii szyi podwójnego szczytu, ale także pozbawienie Byków szans na realizację innej potencjalnej formacji (tu tylko wstępnie zaznaczonej za pomocą pomarańczowych prostokątów) –  a mianowicie prowzrostowej 121 – z zasięgiem na poziomie 2185, czyli umiejscowionym powyżej oporu 2177-82. Dotarcie do tego oporu przez Byki byłoby o tyle istotne, że w tym rejonie cenowym mogą one zamknąć lukę bessy sprzed ponad 2 tygodni (silne spadki wywołane przez Chiny).

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.