Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 02.09.2015

Dzisiaj nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie mogli zarobić nawet ponad 30 pkt. Pierwsze wejście na spadki – pod lokalnym oporem 2139-40 – musiało być jednak dość agresywne.

Wchodziliśmy bowiem na poziomie 2136-37, a broniliśmy bardzo wąsko, powyżej 2140. Nie wykluczaliśmy przy tym możliwości ponownego testu 2150-52, zanim rynek zacznie spadać w  ramach formacji Motyla, o której pisaliśmy wczoraj. Nie chcieliśmy jednak stosować nadmiernie szerokiego Stop Lossa.

 

Z kolei po dotarciu kursu do pierwszego celu (wsparcia 2116-22) konsolidacja w tym rejonie się przeciągała ( a rynki zachodnie próbowały mocniej odreagować na północ). W związku  z tym część graczy mogła zrezygnować z kontynuacji shortów przed osiągnięciem naszego głównego dzisiejszego celu, położonego w okolicy 2103-07.

To na tym poziomie występował punkt B formacji Motyla, który często jest wykorzystywany przez traderów do skasowania pierwszych zysków. My też go w ten sposób wykorzystaliśmy.

Obecnie moglibyśmy się spodziewać kontynuacji spadków do kolejnego celu w postaci punktu C formacji Motyla, położonego tuż poniżej wsparcia 2047-53.

Musimy jednak pamiętać o Bykach. Mogą one – co da się zauważyć, gdy spojrzy się na wykres na H4 – liczyć na odwrócenie zniżek. Wynika to m.in. z zanegowania pomarańczowego prostokąta – odwzorowującego dotychczasową największą korektę  w trendzie spadkowym, który to trend rozpoczął się  już w maju.

Ponadto, Byki mogłyby liczyć na taką interpretację wykresu,  w ramach której dzisiejsze spadki to tylko naturalny powrót do wybitego kanału spadkowego na H4 (cieńka linia przerywana w kolorze czerwonym), po którym należy się spodziewać wzrostów w kierunku 2177-82 (podejście do tego rejonu cenowego zapewniłoby Bykom domknięcie luki bessy z ubiegłego poniedziałku)  i wyżej.

Inna wersja wydarzeń to miks wzrostu i spadków. Taki miks zapewniony byłby np. przez wzrosty do oporu 2150-52, który zawiera punkt D formacji Motyla. Można sobie wyobrazić ponowny test tego punktu i dopiero stamtąd ostateczne spadki (w ramach realizacji formacji Motyla) do okolicy cenowej punktu C (umiejscowionego tuż poniżej 2047-53).

Oczywiscie, nie można też wykluczyć, że kurs teraz po prostu odbije się od wsparcia 2103-07, podejdzie pod opór 2116-22, tam pojawią się świece negatywne dla Byków i dojdzie do ponownego (być może tym razem udanego) ataku Niedźwiedzi na 2103-07.

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.