Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 19.08.2015

Dzisiejsza sesja kontraktów w swej początkowej fazie mogła trochę zaskoczyć graczy.

Otóż, wydawało się najpierw, że rynek sugeruje kontynuację spadków. Potem zaś można było domniemywać, że może dojść do mocniejszego odbicia na północ, jeśłi wczesniejsze zejście kursu poniżej  wsparcia 2164-67 zostanie odczytane jako fałszywe wybicie.

W końcu okazało się, że pulsujemy wokół wsparcia 2164-67 i tworzymy przez cały dzień trójkąt, który można potraktować jako skladową część prospadkowej formacji chorągiewki. Jej zasięg to 2143.

Gdyby rynek faktycznie dotarł w okolice 2140 (dolne ograniczenie szerokiego wsparcia na wykresie tygodniowym: 2140-70), to mógłby spróbować zrealizować zasięg formacji 121 na D1 (2125). Ażeby zagrać na krótko na bazie tego konceptu, dobrze byłoby, żeby kurs wcześniej w sposób skuteczny  przebił dzisiejsze dołki (w strefie 2156-58).

Zwróćmy w tym kontekście uwagę na fakt, że Niedźwiedzie mają teraz łatwiej, gdyż wczoraj została zanegowana pro-Bycza dołkowa formacja świecowa (potwierdzony młotek).

Jeśli rynek próbowałby przekształcać chorągiewkę, o której była mowa na wstępie, we flagę (co zdarza się stosunkowo często), to w konsekwencji mógłby zmierzać w stronę oporu 2190-95 .Żeby zagrać na długo w oparciu o tę koncepcję, warto byłoby mieć w zanadrzu potwierdzenie intencji prowzrostowych w postaci przełamania wcześniejszego oporu 2177-82.

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .W wakacje uczestnicy nic nie tracą – ich wyjazdy wakacyjne są odliczane od abonamentu.

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.