Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 21.05 – 22.05.2015 (SUPLEMENT)

Dzisiaj na rynku naszych kontraktów trwała walka między Niedźwiedziami, które chciały zepchnąć kurs na południe (nie dziwota :)), korzystając niejako z wczorajszego wybicia dołem z trójkąta na H1 (można go było zidentyfiować w obrębie ostatniej fazie trwającej ponad 3 tygodnie konsolidacji) …

… a Bykami, które z kolei chciały wykorzystać dwie formacje prowzrostowe ABCD, równiez utworzone wczoraj, z zasięgami 2518 i 2529.

Walka nie została ostatecznie rozstrzygnięta (choć w końcówce sesji Byki zaczęły brać górę), przy czym przewaga którejkolwiek ze stron może przynieść stosunkowo ważne konsekwencje: w przypadku przewagi Byków – atak na stefę ostatnich szczytów 2534-37, a w razie udanej ofensywy Niedźwiedzi – co najmniej ponowne zejście kursu do strefy 2474-78.

Nota bene ta ostatnia mozliwość nie negowałaby jeszcze szans na ostateczną realizację prowzrostowych formacji ABCD, gdyż na rynkach akcyjnych i akcyjno-indeksowych często dochodzi do podwójnego testu punktu D formacji, zanim kurs finalnie obierze wskazany przez formację kierunek.

W tym konretnym przypadku zaś punkty D obydwu formacji leżą właśnie w rejonie wsparcia 2474-78.

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.