Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 22.01 – 23.01.2015 (SUPLEMENT)

NOWY WYMIAR BLOGA! Teraz piszemy też o tym, czy i ile rzeczywiście zarobili  nasi czytelnicy w oparciu o nasze Plany transakcyjne. Te realne transakcje odbywają się codziennie w webinarowym Mentoring&Trading Room-ie. Zobacz opinie uczestników. Prowadzi go autor bloga. Możesz dołączyć na próbę! 

Dziś po decyzji ECB i  w trakcie konferencji  Mario Draghiego nasi czytelnicy zarobili od kilkunastu do ponad dwudziestu punktów. Już na naradzie w Mentoring & Trading Room-ie przed otwarciem kontraktów rozważaliśmy wariant solidnych wzrostów w oparciu o samą AT, traktując wyniki posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego jako ich potencjalne wzmocnienie.

Braliśmy pod uwagę m.in.ciekawą i  bardzo rzadko uprawianą w Polsce – i nie tylko – analizę fraktalną, czyli w uproszczeniu studiowanie podobieństw między rysowanymi seryjnie przez rynek układami fal  i wyciąganie  z tego wniosków.

Otóż ze względu na wczorajsze wybicie prospadkowej flagi intradayowej  na M15 w przeciwnym do naturalnego kierunku i w konsekwencji ponad 30-punktowy ruch na północ, rozważaliśmy podobną mozliwość w odniesieniu do prospadkowej flagi na wykresie godzinowym.

(Tego typu sytuacje – jako istotne punkty zwrotne na rynku – opisuje Jack Schwager w swojej „Analizie Technicznej Rynków Terminowych”. W rezultacie wybicia flagi czy chorągiewki w przeciwnym do oczekiwanego kierunku dochodzi zwykle do ruchu przynajmniej do podstawy jej masztu.)

I rzeczywiscie, dzisiejsze otwarcie przyniosło spodziewany typ wybicia równiez na fladze na H1, a to z kolei oznaczało szanse na ruch przynajmniej do 2363, gdzie leży podstawa jej masztu. Oczywiście, prognozowany minimalny zasięg takiego ruchu nie musiał wypełnić się już w dniu dzisiejszym. 

Na temat prowzrostowych konsekwencji analizy fraktali, w szerszym aspekcie, tygodniowym pisaliśmy już we wpisie niedzielnym (ostatni wykres).

Wzrosty braliśmy pod uwagę również ze względu na bardzo pozytywny dla Byków obraz dziennnych świec dołkowych, o czym wspominaliśmy wczoraj.

Jaki może być zasięg tych dalszych ewentualnych wzrostów?

Z analizy rynku przez pryzmat wybitej w przeciwnym kierunku flagi na H1 wynika, że jest szansa na zwyżki przynajmniej do 2363 (podstawa masztu). Co ciekawe,  w tym rejonie znajduje się potrójny opór wynikający z:

1.  równości korekt na H4/ D1

2. z analizy wsparć i oporów na wykresie o kompresji H4

3. z umiejscowienia górnego ekstremum czarnych świec typu marubosu z 15.stycznia

I

Na wykresie powyżej widać tez zaznaczony niżej położoną krótką kreską poziomą wsparcie w połowie świecy marubosu na H4 (poziom 2320).

Gdyby doszło do dalszej realizacji scenariusza wzrostowego, kolejnym celem wydaje się być rejon 2464-83. Nota bene wynika to – oprócz z pewnych koncepcji dotyczących formacji harmonicznych ABCD na wyższych interwałach –  właśnie z analizy fraktali na W1, o której pisaliśmy w niedzielę.

Spadki mogłyby wrócić, gdyby rynek zamknął dzisiejszą lukę z otwarcia.

Zagłosuj tutaj  (po wejściu na stronę głosowania rozwiń zakładkę „Wybierz swój typ”. Tam znajdziesz na liście nominowanych blog Miłosza Fryckowskiego)

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.