Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 29.12 – 30.12.2014 (SUPLEMENT)

NOWY WYMIAR BLOGA! Teraz piszemy też o tym, czy i ile rzeczywiście zarobili  nasi czytelnicy w oparciu o nasze Plany transakcyjne. Te realne transakcje odbywają się codziennie w webinarowym Mentoring&Trading Room-ie.  Prowadzi go autor bloga. Możesz dołączyć na próbę!
 
Dziś w naszym Mentoring & Trading Room-ie trochę „goniliśmy króliczka”. Próbowaliśmy najpierw wchodzić na spadki w okolicy 2342-43, ale rynek nie dał nam na to szansy (w trakcie ruchu korekcyjnego, po początkowych zniżkach, doszedł do 2440).
 
Potem, po wybiciu przez kurs dołka na 2335, próbowaliśmy ponownie zająć krótkie pozycje w czasie korekcyjnego ruchu powrotnego w te okolice cenowe.
 
Część z naszych czytelników, ci mianowicie, którzy zdecydowali się wejść w rejonie 2332-33, zrealizowali później przynajmniej około 10-punktowy zysk, ale część po raz drugi nie weszła w trade.
 
No cóż, tak czasami się zdarza. Niektórzy zyskali, a inni nie stracili. Też całkiem nieźle. 🙂
 
Jak wyglądała sesja w szczegółach?
 
Początkowe spadki wynikały m.in. z realizacji małej formacji podwójnego szczytu, o której pisaliśmy  w naszym wczorajszym Planie. Jej zasięg to 2334 wg kwotowań FPL20. I rynek faktycznie dotarł prawie dokładnie do tego poziomu (2335).
 
Następnie można było oczekiwać zejścia  w okolice 2324, gdyż w tym miejscu był zaczepiony maszt prowzrostowej prostokątnej flagi, która została wybita w przeciwnym kierunku. Bardzo często zaś minimalny zasięg takiego wybicia to właśnie podstawa masztu wybitej, niezgodnie z typowym kierunkiem, flagi.
 
 
W ostatniej fazie spadków liczyliśmy się z jeszcze dalszym ich zasięgiem. Takie kalkulacje wiązały się z faktem, że obserwowaliśmy cały czas na wyższym interwale – godzinowym – inną flagę. Prospadkową. O niej też wczoraj pisaliśmy.
 
W jej przypadku przełamanie mediany (środkowej linii równoległej do dolnego i górnego ograniczenia flagi) zaoowocowało naturalnym ruchem do dolnego jej ograniczenia, umiejscowionego  w momencie ruchu w rejonie cenowym 2306-07. Tam nastąpiło rzeczywiście zatrzymanie, dokładnie na poziomie 2305. Stamtąd też doszło do odreagowania w stronę oporu 2328-31.
 
 
Patrząc przez pryzmat tej prospadkowej flagi na H1, rynek znalazł sie w kluczowym momencie. Jeśłi nastąpi jej wybicie w dół , musimy się liczyć  z realizacją jej zasięgu (2224).
 
Jeśłi rynek się podniesie i pokona opór 2328-31, to ma szanse na tworzenie drugiego „przęsła ” flagi, co by pewnie oznaczało pokonanie ostatnich szczytów na 2350 i ruch  w stronę ok. 2390-95.
 
 Z punktu widzenia interwału dziennego ruch spadkowy był uzasadniony dotarciem do linii szyi dużej formacji rgr (żółta pogrubiona linia poniżej) i odbiciem się od niej  w dół (ściśle rzecz biorąc, kurs przebywał tam przez pewien czas, zanim się odbił).
 
 
Oczywiście, w razie dalszych spadków w oparciu o głowę z ramionami na D1, może dojść do ostrej walki popytu z podażą w okolicy 2283. W tym bowiem miejscu występuje równość AB = CD (i wsparcie 2281-91) w ramach dużej prowzrostowej formacji ABCD, o której też na blogu wielokrotnie pisaliśmy.
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.