Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 01.12 – 03.12.2014 (SUPLEMENT)

Dzisiejsza sesja zaczęła się od natychmiastowych spadków do wsparcia 2403-06, które to wsparcie uczyniliśmy naszym pierwszym celem we  wczorajszym Planie zniżek.

Dalsze angażowanie się w pozycje krótkie sugerowaliśmy dopiero w razie skutecznego przełamania tego wsparcia. Do tego jednak nie doszło.

Obojętnie, w jaką stronę pójdzie obecnie rynek, nie ulega wątpliwości, że tkwimy wewnątrz konsolidacji.

Poniżej konsolidacja widziana z perspektywy wykresu godzinowego, w postaci flagi.

Teraz z kolei rynek widziany przez pryzmat kompresji H4. Tu mamy do czynienia z trójkątem (ewentualnie choragiewką, choć proporcje między masztem a samą formacją wydają się trochę zachwiane).

P.S. Jeden – jak mniemam – ze stałych czytelników bloga był dziś rozżalony, że po otwarciu około godziny 15.30 krótkiej pozycji na poziomie 2417 nie ściął zysku w okolicy 2408, bo spodziewał się, że „zgodnie z planem” pójdziemy niżej.

Oczywiscie, że nie zawsze wszysko idzie zgodnie z naszymi planami, ale w tym wypadku to nieporozumienie. Nasz Plan nie miał sugerować, że jeśli już rynek raz zejdzie do naszego celu 2403-06, to można ponownie otworzyć bezproblenowo pozycję krótką pod oporem 2418-20, z tym samym celem.

Przyczyną tego nieporozumienia był, jak sądzę, fakt że dziś tak naprawdę rynek zaczął od „przedwczesnej” realizacji naszego celu, w postaci 2403-06.

więcej na ten temat

 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.