Kontrakty na WIG20. KOMENTARZ INTRADAY, 10.04, 11:45.

Na dzisiejszej sesji uznaliśmy grę na wzrosty wyższe niż do poziomu 2451-54 za ryzykowną. Mimo że w ostatnim okresie praktycznie codziennie przypominaliśmy Państwu o czekającym na realizację zasięgu flagi na interwale godzinowym H1, który wypadał na poziomie 2468.

Dziś jednak ostatecznie ten zasięg został zrealizowany co do punktu, po czym rynek wrócił do strefy 2451-54.

Nasza wczorajsza ostrozność wynikała z faktu, iż na wczorajszej sesji doszło do wybicia z flagi intradayowej w przeciwnym do założonego kierunku, co często rodzi dalej idące negtywne konsekwencje. Poniższy wykres ilustrował. to wybicie „w przeciwnym kierunku”.

Można jednak zinterpretować geometrię rynku w tym samym miejscu w taki sposób, że wynika z niej, iż kurs wczoraj wyrysował intradayową flagę i wewnątrz niej się utrzymał. Potem zaś – na dzisiejszej sesji – wybił się z niej w „prawidłowym”, wzrostowym kierunku. Poniżej kreśłę na wykresie tę interpretację.

Co było ważne, zasięg tej intradayowej flagi pokrywał się idealnie ze wspomnianym na wstępie zasięgiem flagi na H1. Wynosił 2468. W rezultacie rynek po dojsciu do 2468 odbił się od tego poziomu i spadł o17 pkt. Teraz zaś broni strefy 2451-54.

I jeszcze dla pełni obrazu flaga na H1.

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.