Kontrakty na WIG20. KOMENTARZ INTRADAY, 06.03.,14:50.

Dzisiejsza sytuacja na rynku została najlepiej i najprecyzyjniej oddana przez ten fragment naszego wczorajszego planu transakcyjnego, w którym pisaliśmy; „Proszę też pamietać o możliwości fałszywego wybicia w okolice 2471-72 (poziom luki cenowej i starego oporu w ramach wielodniowej konsolidacji)  i odwrotu.”

Zdarzyło się dokładnie to, co braliśmy pod uwagę: kurs wybił się fałszywie z formacji 121 (albo przynajmniej doszło do modyfikacji tej formacji, która wiąże się ze spadkami).

 Nie namawialiśmy w oddzielnym miejscu planu, do gry na fałszywe wybicie, gdyż często wymaga to sporego doświadczenia, potrzebnego do oceny, czy rynek się fałszywie wybił i się odwraca, czy też mamy do czynienia z tzw. głęboką cofką.

Ci jednak z Państwa, którzy mają takie doświadczenie, na fałszywe wybicie mogli w tym wypadku zareagować krótkimi pozycjami, wziętymi w okolicy 2466, kiedy rynek standardowo wrócił do poziomu fałszywie przełamanego. Potencjał spadkowy to przynajmniej kilkanaście, a nawet 20 punktów (jeśli kurs zejdzie do ok. 2444, poziomu wyznaczonego przez dolny bok trzeciego z pomarańczowych prostokątów)

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.