Kontrakty na WIG20. Plan na jutro, 07.01.2014 (2)

Przedstawiony w pierwszej części tego wpisu, wzrostowy Plan A na jutrzejszą sesję kontraktów na WIG20, jest wspierany przez przedstawioną już we wcześniejszych wpisach koncepcję wybicia z flagi na H1 i realizacji jej zasięgu, usytuowanego w okolicy poziomów 2467-71 (patrz wykres poniżej).

Studiując jednak powyższy wykres można też zauważyć pewną podstawę do scenariusza spadkowego.

Plan B – spadkowy.

Zagrożenie spadkami jeszcze lepiej widoczne jest na wykresie w kompresji H4.

Widać z tej perspektywy inną, większą  formację flagi, która być może w ostatnich godzinach sesji piątkowej została skutecznie wybita.

Jesli kontrakty otworzą się w rejonie 2410 – 2415 i utworzą prospadkową formację świecową ponizej strefy 2417-20, to może dojśc do dość dynamicznych spadków, gdyż oznaczałoby to przełamanie silnych układów harmonicznych Motyla i Nietoperza, o których jest mowa w pierwszej częsci tego wpisu.

Warto przy tym pamiętać, że jeśli koncepcja spadków miałaby zostać zrealizowana, może byc dwukrotnie testowany poziom 2417-20, przekształcony na zasadzie zmiany biegunów ze wsparcia w opór. Taki dwukrotny test często występuje na rynkach akcji po przełamaniu układów (X)ABCD.

Pierwszy zasięg spadków wynikałby zaś z formacji rgr, która jest widoczna na M15.

Następny zasięg ewentualnych spadków to rejon 2372-78. Wynika on m.in. z potencjału spadkowego formacji podwójnego szczytu, który ukształtował się na WIG20. Na wykresie kontynuacyjnym  kontraktów ta formacja nie została zreplikowana ze względu  na ostatnią zmianę serii.

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.