Plan A – wzrostowy.
Jeśli kontrakty otworzą się w rejonie swego piątkowego zamknięcia, po czym dojdzie do potwierdzenia prowzrostowego nastawienia rynku za pomocą świec, lub otworzą się wyżej, to możemy otworzyć pozycje długie.
Co ciekawe, potencjalny wzrost po odbiciu z rejonu: 2417-20 wspierany będzie przez dwie różne formacje harmoniczne, utworzone na tym samym interwale czasowym: M15, mianowicie formacje motyla i nietoperza.. Ściśle rzecz biorąc, mamy dwie formacje do wyboru, w zależności od tego, jak podzielimy falę AD na wykresie na mniejsze podfale AB i CD. Obie formacje są prowzrostowe, a ich punkt zwrotny D występuje w tym samym miejscu cenowym.
Ponadto, obie zidentyfikowane tu formacje, ze względu na współczynniki Fibo kształtujące ich proporcje, można uznać za silne. ***
Nie dość na tym. Widoczny na drugim z wykresów Nietoperz ma również ukształtowaną „mocną” proporcję między falami AB i CD, opisana jest ona bowiem ważnym współczynnikiem Fibo, równym 1.618.
W końcu, niezwykle istotne dla siły obu formacji jest to, że punkt D wyznaczony jest tu nie tylko przez stosowne poziomy Fibo, ale również przez wsparcie typu OLO w rejonie 2417-19. (Więcej o OLO, wg nomenklatury i koncepcji Pawła Śliwy, pisałem we wcześniejszym wpisie z 30.12.2013 r.: http://forexpraktyka-mentorfinansowy.blog.pl/2013/12/29/kontrakty-na-wig20-plan-na-jutro-30-12-2013/ ).
Podsumowując, można spodziewać się w ramach tej koncepcji dość dynamicznych wzrostów (co wynika z siły formacji harmonicznych i zachowań rynku w obliczu tego typu formacji), poprzedzonych być może dwukrotnym testem poziomu 2417-19 (tak często się dzieje na rynkach kapitałowych w punktach D formacji XABCD).
*** Formacje Motyla o proporcjach wyznaczonych przez współczynniki 0.786 i 1.272 oraz formacje Nietoperza ze współczynnikami 0.5 i 0.886, za najsilniejsze uznaje m.in. Łukasz Fijołek (w porównaniu z innymi Butterfly i Bat Patterns).