Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek-wtorek, 08-09.10.2018

Kontrakty terminowe na WIG20 w drugiej fazie ubiegłego tygodnia faktycznie – tak, jak się spodziewaliśmy – jeszcze raz podeszły nieco wyżej, w okolicę 2300+. W piątek doszło do próby zejścia kursu w kierunku 2250, jednak po ogłoszeniu danych z amerykańskiego rynku pracy nasz kontrakt konsolidował do końca sesji.

Obecnie można się spodziewać pogłębienia spadków i stopniowego schodzenia w stronę 2200. Patrząc na wykres intradayowy, przyczyn dla których należy się spodziewać kontynuacji zniżek, można upatrywać w wybiciu z trójkąta symetrycznego, jak również z dużej flagi pro spadkowej na M15.

Zasięg wybicia z trójkąta można szacować nawet na ok. 2230, natomiast wypełnienie zasięgu wspomnianej dużej flagi wiązałoby się z dotarciem do wsparcia 2242-43. Wcześniej jednak katalizator, który mógłby spowodować zejście kursu niżej, stanowiłaby mniejsza flaga o zasięgu wypadającym na poziomie 2249, czyli w rejonie wsparcia intra: 2247-53.

W ewentualnej drodze kursu do 2200 szansę na skuteczniejszą obronę Byki mają między innymi na wsparciu 2229-33. Tam – przynajmniej przez chwilę – mogłoby w razie kontynuacji spadków dojść do próby tworzenia formacji pro wzrostowej XABCD. Pewnie jednak nie uchroniłoby to popytu od ostatecznej przegranej i schodzenia rynku w stronę 2200.

Z kolei z perspektywy nieco szerszej, interwału D1, widać iż Niedźwiedzie będą pewnie marzyć o urzeczywistnieniu formacji RGR, której ewentualna realizacja mogłaby doprowadzić do ruchu na południe w kierunku wcześniejszych dołków w strefie 2040-50, natomiast Byki będą próbować zatrzymać spadki prawdopodobnie na zniesieniu 61,8% lipcowo-sierpniowych zwyżek, czyli w okolicy poziomu 2178 (tworząc przy tym flagę pro wzrostowa na D1).

W Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play nie było jakiejś specjalnie wyjątkowej inwestycyjnie sesji. W czwartek na koniec notowań próbowaliśmy w dwóch zagraniach  “pokryć“ spadki z okolicy 2292-94 do 2270. Cel ustawialiśmy na 2267-69, więc dość precyzyjnie.

W ostatni dzień tygodnia – ze względu na ważne dane amerykańskie – liczyliśmy na większą zmienność, jednak ostatecznie rynek po tych danych nie poszedł w dół, a konsolidował praktycznie do końca notowań. To spowodowało zresztą próby – poczynione przez agresywniejszych graczy – trade’u na S, które skończyły się niepowodzeniem.

Wcześniej jednak, na samym początku sesji, zagraliśmy shorta z okolic 2268-69 w stronę 2255. Cel został trafnie zmodyfikowany o kilka punktów już w trakcie ruchu kursu na południe. Inna sprawa, że mimo to niektórzy z naszych czytelników mogli się wcześniej wystraszyć chwilowego mocnego odbicia.  Możesz dołączyć na próbę! 

UWAGA! Artykuły dotyczące kontraktów na WIG20 będą się ukazywać obecnie 2-3 razy w tygodniu: przed sesją poniedziałkową i przed środową oraz ewentualnie dodatkowo w inny dzień tygodnia, jeśli w międzyczasie dojdzie do dużych zmian na rynku.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.