Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 28.02.2018

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek konsolidowały stosunkowo wąsko przez całą sesję. Nadal wydaje się, że jest możliwe powiększenie odbicia wzrostowego, jednak sytuacja nie jest do końca klarowna.
Obecnie można przyjąć, iż po wzroście czwartkowo-piątkowym rynek wszedł w fazę ruchu bocznego, który wpisuje się schemat trójkąta prostokątnego o nachyleniu prowzrostowym i zasięgu ok. 2466.

blog fw20 28.02.18 w1Jednocześnie – patrząc z nieco szerszej perspektywy – należy zauważyć, że ów trójkąt może być potraktowany jako prawe ramię potencjalnej formacji odwróconej głowy z ramionami na H1. Przypomnijmy w tym miejscu,  że w ramach całej kilkutygodniowej konsolidacji  już wcześniej  ukształtowała się  formacja oRGR i została ona, można powiedzieć, wybita nieskutecznie.

blog fw20 28.02.18 w2Jeśli przyjmiemy, że teraz podobny układ także nie zostanie w pełni zrealizowany, to możemy założyć ewentualne podejście kursu pod rejon 2450. Gdyby zaś doszło do pełnej realizacji, można by spodziewać się ruchu w stronę linii szyi (poziom 2474) podwójnego dna na H1.

Nie należy jednak wykluczać, że rynek w ogóle będzie miał kłopoty z wybiciem w górę, szczególnie  w kontekście zachowania Zachodu pod koniec sesji amerykańskiej. W takiej sytuacji moglibyśmy mieć do czynienia z przekształceniem trójkąta prostokątnego w prostokąt, a później być może doszłoby do powrotu kursu do dołków na 2470+.

Ażeby ten ostatni scenariusz się ziścił, musiałoby jednak dojść do pokonania wsparcia 2406-10, co umożliwiłoby przekształcenie trójkąta w prostokąt. Następnie zaś konieczne byłoby przełamanie wsparcia 2393-95.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.