Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek dalej konsolidowały się pod oporem w okolicy 2250, nie reagując specjalnie na ważne dane z USA ( z rynku pracy). Nadal rynek wydaje się mieć szanse na przebicie oporu i próbę ataku na rejon 2300-50.
Z punktu widzenia wykresu godzinowego mamy do czynienia z dużą flagą prowzrostową (ozn. kolor brązowy) o zasiegu 2302 oraz mniejszą chorągiewką (ozn. kolor fioletowy) o tym samym charakterze i zasięgu 2272.
Jeśli zejdziemy na interwał M15, to zauważymy, że konsolidacja wpisująca się w schemat trójkąta (jako składowej chorągiewki) krąży wokół bariery 2229-33 i nie jest na razie w stanie wybić się górą, ażeby przekroczyć barierę podażową: 2247-53 .
Przypomnijmy, że zapora około poziomu 2250 jest wzmocniona zniesieniem Fibonacciego 61,8% wcześniejszych spadków oraz oporem wynikającym z połowy wysokości potężnych czarnych korpusów utworzonych 9.marca na H1/H4/D1.
Gdy patrzy się na wykres dzienny, rzucają się w oczy świece dołkowe (potwierdzona formacja objęcia hossy), dające realną nadzieję Bykom na skuteczny atak na opór w rejonie 2250. Pokonanie tej zapory może z kolei przyśpieszyć atak na szczyty na poziomie 2295.
Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że świece wierzchołkowe na wykresie tygodniowym mogą trochę temperować nadzieje Byków, ale budowanie kolejnych świec tygodniowych, współtworzących konsolidację pod szczytami, daje też przesłankę kontynuacji ruchu na północ.
Niedźwiedzie pewnie najwięcej szans upatrują w polityce: w wydźwięku ewentualnych kolejnych zdarzeń związanych z kłopotami amerykańskiej administracji, próbującej przeforsować zmiany podatkowe dla biznesu.
Od strony technicznej trzeba jednak pamietać, że nawet gdyby doszło teraz do oddalania się kursu od 2229-33, w stronę 2210-14, to mogłoby to zostać zinterpretowane jako przekształcanie chorągiewki, o której mowa na wstępie, we flagę. Jednak byłaby to nadal formacja pro-Bycza.
(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)