Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek – zgodnie z naszą czwartkową sugestią – przetestowały wsparcie w okolicy 1750, a Byki w ramach odreagowania nie były w stanie dotrzeć wyżej niż do lokalnego oporu 1771-74. Mimo że sprzyjało im zachowanie rynków po danych z amerykańskiego rynku pracy.
Obecnie Niedżwiedzie mogą liczyć wstępnie na dwie formacje 121: jedną mniejszą, na interwale M15, z zasięgiem w rejonie wsparcia 1739-41, która dla swojego „uruchomienia” potrzebowałaby większej aktywizacji podaży pod 1771-74 …
… oraz drugą, większą, na interwale H1, w zasadzie jedynie potencjalną (o zasięgu ok. 1726-31), której potencjał by się zrealizował, o ile Byki podciągnęłyby obecnie kurs do oporu 1787-90 i tam doszłoby do skutecznej kontry Niedzwiedzi.
Trzeba przy tym zaznaczyć, że podejściu pod 1787-90 mogłoby sprzyjać zachowanie rynku zgodnie z interpretacją, w myśl której na M15 doszło do wybicia w górę ze zniżkującego klina (ozn. linie pogrubione w kolorze różowym na pierwszym z wykresów).
Inna ważna uwaga bierze się z wykresu na wyższym interwale, H4 (poniżej). Tam w całej okazałości widać, że ewentualne utworzenie (na razie tylko potencjalnego) 121 na H1 mogłoby dobrze wpisywać się w koncepcję trójfalowego łącznika między wcześniejszymi zdecydowanymi spadkami a nową ich fazą.
Ta nowa faza może jeszcze nas wkrótce czekać i sprowadzic kurs do okolic 1730, a nawet 1690. Owa „konstrukcja”, złożona z dwóch fal spadkowych połączonych trójfalowym łącznikem, mogłaby zaś stanowić korektę całych post-Brexitowych zwyżek.
O tej korekcie i jej możliwej strukturze pisaliśmy już wcześniej. Inna koncepcja – korzystniejsza dla Byków, a jednocześnie raczej jednak mniej prawdopodobna (ze względu na siłę czwartkowych spadków) – to powiększenie obecnego odreagowania wzrostowego do okolic 1810 lub nawet 1830.
W takim wypadku można by mówić, że łącznik między dwiema falami spadkowymi, korygującymi post-Brexitowe wzrosty, przybrał formę Elliottowskiej korekty nieregularnej.
We wtorek, 06.09., o godz. 20.00, na portalu pl.Investing.com , odbędzie się bezpłatny webinar autora pt. „Swing Trading – gra na dłuższe ruchy, nieraz co najmniej kilkudniowe”. Zapraszam!
(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)
Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę! Zobacz opinie uczestników.