Kontrakty terminowe na WIG20 w praktyce
Nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie mogli dziś zarobić od 10 do 25 pkt. Zależało to od tego, czy wchodzili w zagrania na wzrost na wsparciu 2103-07, czy dopiero po przełamaniu oporu 2116-22.
Problem polegał na tym, że wcześniejsze wejście wymagało przyjęcia większego ryzyka, gdyż rynek naszych kontraktów w zasadzie nie wygenerował na kluczowym wsparciu 2103-07 potwierdzenia nastawienia prozwyżkowego na intradayowych świecach.
Tak się jednak składało, że w tym samym czasie kontarkty na DAX i S&P500 wytworzyły bardzo mocne pro-Bycze układy świecowe (objęcia hossy). Tak więc, przyjęliśmy, że gracze podejmujące większe ryzyko będą próbowali wejść w pozycje wcześniej, na podstawie krótkoterminowej korelacji z rynkami zachodnimi.
To się opłaciło, gdyż kurs, po zbudowaniu małej formacji podwójnego dna i nieco większej – trójkąta, doszedł do pierwszego z wyznaczonych przez nas celów, a mianowicie oporu 2129-33.
Przypominam, że zasięg formacji podwójnego dna na M30/H1, o której pisaliśmy wielokrotnie sytuuje się nieco wyżej – w rejonie typowo lokalnego oporu – 2139-40.
Tak więc, można się spodziewac próby zrealizowanai pełnego zasięgu w/w formacji. Co ciekawe, równiez w tej okolicy cenowej znajduje się zasięg wzmiankowanej wcześniej formacji trójkąta.
Generalnie, można przyjąć, że wdarcie się kontraktów w strefe cenową powyżej poziomu 2130 umozliwia penetrację „starej konsolidacji” tworzonej między 2130 właśnie a 2200.
Jeśli chodzi o Niedźwiedzie, to mogłyby one wrócić mocniej do gry dopiero po przełamaniu wsparć 2097-98 i 2103-07, a najlepiej po zanegowaniu bariery popytowej 2082-86, w obrębie której przebiega linia szyi realizowanej właśnie formacji podwójnego dna, o której była mowa wcześniej.
Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę! Zobacz opinie uczestników. FAQ .
W maju wprowadziliśmy EURUSD!