Po wczorajszych dość obfitych zyskach dzisiejsza sesja przyniosła brak nadmiaru specjalnych okazji inwestycyjnych. Ci z naszych czytelników w Mentoring & Trading Room-ie, którzy inwestują na S&P500, święcili jednak kolejne triumfy :).
Tam bowiem po przełamaniu oporu w rejonie 2047 (co oznaczało jednocześnie wybicie z kanału spadkowego i złamanie formacji 121 na H1) można było liczyć na spory ruch w górę i faktycznie taki miał miejsce.
Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę! Zobacz opinie uczestników.
Na naszym rynku było trudno dziś o skuteczne zagranie. Najpierw sygnał prowzrostowy na świecach M5 nad wsparciem 2319-20 przestał z biegiem czasu oddziaływać i mozna było zrezygnować z gry na długo.
Potem zaś rynek zaczął dość swobodnie przechodzić przez wywmienioną wyżej strefę cenową w jednym i drugim kierunku. Biorąc pod uwagę, że w poprzednich dniach kurs dość ściśle ją respektował, taki stan rzeczy nie zachęcał do precyzyjnego inwestowania.
Wydaje się, że jest -t ak jak wczoraj pisaliśmy – kilka argumentów wspierających Byki (poza fundamentalnymi związanymi z oddziaływaniem europejskiego QE).
Jednym z argumentów wczoraj przez nas podnoszonych był fakt znalezienia się kursu ponownie powyżej punktu D prowzrostowej formacji harmonicznej XABCD typu Bat/Leonardo. Wcześniej ta formacja została wstępnie zanegowana.
Dziś jednak kurs dość swobodnie przemieszczał się znad punktu D formacji pod niego i odwrotnie, więc ta wskazówka przestała mieć istotne znaczenie.
Ważniejszym obecnie staje się takie spojrzenie na sytuację rynkową na interwałach intradayowych, w ramach którego doszło do wybicia z kanału prospadkowego. Zasieg tego wybicia może wypchnąć rynek w górę do oporu 2343-45.
Warto tez spojrzeć na rynek w nieco inny, specyficzny sposób. Otóż zdaje się, że mamy do czynienia z dołkową formacją spodkopodobną, która może przynieść dość dynamiczne wybicie w górę. Taka hipoteza dobrze korelowałaby z wcześniejszym konceptem wybicia z kanału trendowego prowadzącego na południe.
Mozna też ten rozwój wypadków na rynku traktować jako tworzenie się flagi z zasięgiem 2343. Jej maszt stanowi wczorajsza wybiciowa świeca (długi, biały korpus) z końca dnia.
*Przypominamy, że analizy i rekomendacje zagrań na rynku kontraktów terminowych na WIG20 w tym blogu są robione na podstawie wykresów i kwotowań instrumentu FPL20, pochodzącego z jednej z wiodących platform forexowych. Jest to instrument typu CFD (contract for difference), dla którego instrumentem bazowym jest z kolei kontrakt terminowy na WIG20 (FW20). W związku z tym przedstawiane we wpisach poziomy kursowe oraz kwotowania różnią się standardowo o 1pkt w stosunku do kursów FW20. Przykładowo, gdy mówimy na blogu o poziomie cenowym 2400 pkt dla waloru FPL20 (albo ogólnie: dla ”kontraktu”/ „kontraktów”) , to jego odpowiednikiem na FW20 jest poziom 2401 pkt.