Dzisiejsza sesja zainteresowała naszych czytelników w Mentoring & Trading Room-ie głównie w kontekście źródeł kapitału, który nagle pojawił się na GPW. Od strony technicznej niewątpliwie Byki uzyskały przewagę, pokonując opór wynikający z maksimum potężnej czarnej świecy na H4 z wtorku (2351).
Gdybyśmy mieli pokusić się o scenariusze, to pro-Niedźwiedzi w skali intradayowej polegałby na hipotezie formacji ABCD, która tworzyłaby korektę spadków z wtorku. Jak wiemy, korekty pierwszych fal Elliottowskich – a za taką można uznać tę wtorkową (zakończoną w środę rano) – są najczęściej głębokie i opierają się na nastepujących zniesieniach wewnętrznych Fibonacciego: 50%/ 61.8%/ 78.6%.
W kontekście wyższych interwałów (H1 i H4) prospadkowy scenariuszmógłby przekładać się na hipotezę mocno rozbudowanej formacji RGR, powstałej w ramach konsolidacji i wpisywalnej w elipsę.
Scenariusz pro-Byczy z punktu widzenia interwałów czysto intradayowych mógłby opierać się z kolei na małej formacji 121 z zasięgiem minimalnym w okolicy 2366.
Wzrosty z perspektywy wyższych interwałów (H1 i H4) mogłyby być zaś owocem poszerzonej formacji prostokąta. Oczywiście, pojawienie się tej formacji nie wykluczałoby możiwości wybicia z niej dołem.
*Przypominamy, że analizy i rekomendacje zagrań na rynku kontraktów terminowych na WIG20 w tym blogu są robione na podstawie wykresów i kwotowań instrumentu FPL20, pochodzącego z jednej z wiodących platform forexowych. Jest to instrument typu CFD (contract for difference), dla którego instrumentem bazowym jest z kolei kontrakt terminowy na WIG20 (FW20). W związku z tym przedstawiane we wpisach poziomy kursowe oraz kwotowania różnią się standardowo o 1pkt w stosunku do kursów FW20. Przykładowo, gdy mówimy na blogu o poziomie cenowym 2400 pkt dla waloru FPL20 (albo ogólnie: dla ”kontraktu”/ „kontraktów”) , to jego odpowiednikiem na FW20 jest poziom 2401 pkt.