Kontrakty na WIG20 (FPL20/ FW20*). Analiza techniczna i plan transakcyjny dla Ciebie.
Dzisiejszy nasz Plan wzrostowy zrealizował sie praktycznie na samym otwarciu, gdyz zakładaliśmy zagranie na zwyżki z pierwszym celem ok.2491, tymczasem na tym poziomie zamknęła się juz pierwsza dzisiejsza świeca na interwale M15. Samo otwarcie sesji miało miejsce 3 punkty niżej, a maksimum sesyjne 3 punkty wyżej. No cóż, tak też czasami bywa.
Później przyszła korekta – bo zakładamy, że mamy do czynienia z korektą ostatnich wzrostów i kurs wkrótce zaatakuje rejon 2523-43, albo czeka nas już teraz głębsza korekta całego ruchu wzrostowego z okolic 2299.
Przypominam, że zasięg ruchu wzrostowego, który został zrealizowany na samym starcie sesji, wynikał z zasięgu mniejszej flagi na H1/ H4, o której pisaliśmy wczoraj …
… oraz z faktu, iż poziom 2491 to kolejna istotna bariera podażowa Fibonacciego – zniesienie wewnętrzne 78.6% całego ruchu wzrostowego od 2299 poczynając.
Na powyższym wykresie warto też zauważyć, że zaznaczona czerwoną elipsą układ świec wierzchołkowych na interwale dziennym jest niekorzystny obecnie dla Byków.
Można więc zakładać, że kurs jednak zatrzyma się obecnie na dłużej, a obecna korekta – choć jest na razie jedynie korektą ruchu zwyżkowego z poziomu 2409 – może się przerodzić w korektę głębszą, zgodnie z hipotezą ze wstępu dzisiejszego wpisu.
Duzo więcej na temat koncepcji obecnego układu fal – a w konsekwencji o możliwosciach korekcyjnych rynku – można wnioskowac z naszych wczorajszych rozważań Elliottowskich w końcowej cześci Planu na dzisiejszą sesję. Patrz tutaj. Znajdziesz tam również analizę szerszego kontekstu rynkowego bieżących wydarzeń (w ramach interwału tygodniowego oraz formacji harmonicznych i klasycznych na wykresie W1) .
Plan A – wzrostowy.
Jeśłi kurs kontaktów otworzy się powyżej 2491-94, albo przełamie tę strefę w trakcie sesji, to można ostrożnie próbować pozycji długich z celem 2523-28, a przy sprzyjających dla Byków okolicznościach – nawet ok. 2543.
Gdyby zaś nieco powyżej wsparcia 2468-70 utworzyła się mocna formacja świecowa bądź mini setup o charakterze prowzrostowym, można by próbować myśleć o ponownej wędrówce kursu w stronę 2491 i graniu w tym kierunku longów.Jest to jednak wg nas trochę ryzykowna strategia, biorąc pod uwągę możliwość przerodzenia się obecnej korekty w coś dłużej trwającego.
Plan B – spadkowy.
Nadal pozwolę sobie pozostać przy (wczorajszym i czwartkowym) zdaniu, że „strategie spadkowe są … obarczone obecnie zwiększonym ryzykiem. Jeśli rynek utrzyma się poniżej 2468-70 i utworzy prospadkową mocną formację świecową, przynajmniej na interwale M15, lub mini setup o takim charakterze, to można spróbować <ewentualnie> shortów z celem ok. 2451-56, a przy silnym rynku, ewentualnie 2443-44.”
*Przypominamy, że analizy i rekomendacje zagrań na rynku kontraktów terminowych na WIG20 w tym blogu są robione na podstawie wykresów i kwotowań instrumentu FPL20, pochodzącego z jednej z wiodących platform forexowych. Jest to instrument typu CFD (contract for difference), dla którego instrumentem bazowym jest z kolei kontrakt terminowy na WIG20 (FW20). W związku z tym przedstawiane we wpisach poziomy kursowe oraz kwotowania różnią się standardowo o 1pkt w stosunku do kursów FW20. Przykładowo, gdy mówimy na blogu o poziomie cenowym 2400 pkt dla waloru FPL20 (albo ogólnie: dla ”kontraktu”/ „kontraktów”) , to jego odpowiednikiem na FW20 jest poziom 2401 pkt.