Okazje na nowy tydzień, odc.1 (USDCAD H4)

W zależności od rodzaju interpretacji technicznej jedni widzieć tu będą flagę i zasięg, do którego zmierza obecnie kurs USDCAD,wynikający z realizacji tej formacji, inni zaś – formację harmoniczną 121 (opartą na Elliottowskiej korekcie pędzącej o określonych proporcjach) i jej zasięg wybicia.

Przedstawiamy obydwa warianty i sugerujemy, że bezpieczniej jest zrealizować ewentualne zyski przy zasięgu flagi, dlatego że część graczy tam zamknie swoje pozycje, a ponadto w tym rejonie występuje jeden z oporów, wynikających ze szczytu z 5.lipca tego roku.

 

 

Trzeba jednak pamiętać o dwóch sprawach:

1. Żeby wejść skutecznie na rynek w celu wykorzystania opisywanej tu okazji inwestycyjnej trzeba poczekać, aż przestanie negatywnie oddziaływać na kurs obecny prospadkowy układ świecowy na H4, wynikający z dotarcia kursu do ważnej strefy oporu, i dopiero wtedy  znaleźć  na niższym interwale (M15/ H1) setup prowzrostowy.

2. Kurs USDCAD jest skorelowany ujemnie z kursem ropy, więc należy obserwować sytuację na tym rynku, a otwierania pozycji na USDCAD unikać w trakcie publikacji ważnych danych dla rynku ropy (zapasy itp)

Swoją drogą kurs ropy czekaja prawdopodobnie dalsze spadki w ramach formacji RGR z zaznaczonym na żółto zasięgiem Z = 90.04. Obecnie na wykresie ma miejsce wzrostowe odreagowanie w formie prospadkowej flagi.

Wszystko to koreluje z przedstawioną na wstępie koncepcją dalszych wzrostów kursu USDCAD, po uprzedniej korekcie sygnalizowanej przez świece na interwale H4.

Kategorie: Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.