Kontrakty na WIG20. Analiza techniczna i plan transakcyjny dla Ciebie*.
Witam serdecznie wszystkich Czytelników po krótkiej przerwie urlopowej!
Ostatnio nasze kontrakty walczą na ważnym wsparciu, które z punktu widzenia wykresu tygodniowego rozciąga się w szerokiej strefie cenowej 2140-70. Wskazywałem tę strefę przed przerwą we wpisach jako cel dla potencjalnych spadków.
Tak się składa,że patrząc na wykresy wyższych interwałów – poniżej interwał dzienny – skłaniać się można ku koncepcji kontynuacji zniżek.
Sytuację na wykresie tygodniowym można zinterpretować w taki oto sposób: Po nieskutecznym wybiciu górą z trójkąta (ozn. kolor fioletowy) kurs wybija się obecnie zeń dołem. Co prawda, strefa 2140-70 nadal się broni, ale wydaje się, że może aktualnie uruchamiać się kolejny impuls spakowy, po wystąpieniu wcześniej korekty pędzącej (pomarańczowe prostokąty).
Z kolei obraz wyłanaijący się z wykresu na interwale D1 jest taki, że rynek ładnie się wpisał w kanał spadkowy i będzie mu ciężko w najbliższym czasie go opuścić. Choćby z tego powodu , że wybicie górą z tego kanału musiałoby się wiązać ze skutecznym i trwałym pokonaniem dosć ważnego oporu w okolicach 2230.
Żeby jednak Byki nie poczuły się pod nadmierną presją :), warto wspomnieć – w kontekście wykresu dziennego – że świece dołkowe wydają się wskazywać na możliwość kontynuowania korekty w kierunku północnym.
Taka koncepcja znajdzie wsparcie też na wykresach intradayowych – choćby na wykresie na interwale M5, gdzie buduje się spodek.
Na nieco wyższym interwale, M30, dostrzec można z kolei coś na kształt prowzrostowej flagi z zasięgiem ciut przekraczającym opór w rejonie 2247-53.
Koncepcje wzrostowe, rysujące się na interwałach typowo intradayowych, oraz wizje pro-Niedźwiedzie, przeważające na wyższych interwałach, można by pogodzić w ramach spojrzenia na wykres godzinowy.
Należałoby w tym celu załozyć, że występuje obecnie szansa na dalszy wzrost. Potem jednak rynek może zawrócić i zrealizować flagę prospadkową z zasięgiem w okolicach dolnego ograniczenia szerokiej strefy wsparcia 2140-70, o której była mowa na wstępie.
Plan A – wzrostowy.
1. Po skutecznym przełamaniu oporu 2229-33 (lub otwarciu powyżej tej bariery) skłonny byłbym myśleć o graniu longów w stronę 2247-53.
2. W razie pokonania tej ostatniej bariery spróbowałbym kontynuować grę na długo w kierunku 2269-74.
3. Następna ważna bariera podażowa to 2292-94
Plan B – spadkowy.
1. Gdyby kurs przełamał skutecznie barierę popytową 2210-14 lub otworzył się poniżej niej, można by spróbować shortów z celem: 2190-95.
2. Skuteczne przełamanie wsparcia 2190-95 skłoniłoby mnie do kontynuacji pozycji krótkich w kierunku 2177-82, 2164-67 i 2140-44.
3. Podobnie, jak to zostało opisane w pkt 1 i 2 , postepowałbym, gdyby pod oporem 2229-33 utworzyło się ładne świecowe potwierdzenie nastawienia prospadkowego.
Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę! Zobacz opinie uczestników. FAQ .W wakacje uczestnicy nic nie tracą – ich wyjazdy wakacyjne są odliczane od abonamentu.
W maju wprowadziliśmy EURUSD!
*Przypominamy, że analizy i rekomendacje zagrań na rynku kontraktów terminowych na WIG20 w tym blogu są robione na podstawie wykresów i kwotowań instrumentu FPL20, pochodzącego z jednej z wiodących platform forexowych. Jest to instrument typu CFD (contract for difference), dla którego instrumentem bazowym jest z kolei kontrakt terminowy na WIG20 (FW20). W związku z tym przedstawiane we wpisach poziomy kursowe oraz kwotowania różnią się standardowo o 1pkt w stosunku do kursów FW20. Przykładowo, gdy mówimy na blogu o poziomie cenowym 2400 pkt dla waloru FPL20 (albo ogólnie: dla ”kontraktu”/ „kontraktów”) , to jego odpowiednikiem na FW20 jest poziom 2401 pkt.