Dziś nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie – mimo małej zmienności – mogli zarobić ok. 8-10 pkt i przeżyć przy okazji swoiste, wcale nie pożądane przez nich deja vu.
Otóż rynek po początkowym, krótkim „tańcu” na wsparciu 2343-45, zszedł mocną, trendową świecą w obszar doskonale nam znanej z ubiegłego tygodnia – i wcale nie wspominanej z nadmiernym rozrzewnieniem 🙂 -konsolidacji, rozciągającej się między 2343-45 a 2328-31.
Otwieraliśmy pozycje krótkie w okolicach 2340 i przynajmniej niektórzy z bywalców naszego bloga zamykali te pozycje z zyskiem w rejonie 2330. Tam nb wypadał zasięg małego podwójnego szczytu na M15/ M30.
Kluczowym czynnikiem wpływającym na dalsze losy kursu kontraktów w aspekcie intradayowym, z naszego punktu widzenia, jest fakt, iż rynek nie poradził sobie z wybiciem formacji prowzrostowej 121 na interwale godzinowym.
Wydaje się, że jeśłi Niedźwiedzie przełamią wsparcie na 2328-31, to dojdziemy wkrótce do 2299-2305. Tak się bowiem często dzieje, że po niepełnej realizacji 121 rynek wraca przynajmniej do przeciwstawnego jej ekstremum (umiejscowionego w tym wypadku na dolnym boku pierwszego z pomarańczowych prostokątów tworzących formację), czyli w tym wypadku właśnie do wyżej wspomnianego wsparcia.
Gdyby Byki jakimś niesamowitym wysiłkiem 🙂 wypchnęły jednak najpierw kurs powyżej 2343-45, to wtedy mogłyby jeszcze raz uderzać w stronę 2353-56 i 2360-63.
Choć prawdę mówiąc, nadal ich szanse wykazania się w tym rejonie skutecznością działania należałoby oceniać jako umiarkowane. Początkowe niepowodzenie w wybiciu w górę 121-a zwykle w takich sytaucjach bardzo ciąży.
NOWY WYMIAR BLOGA! Teraz piszemy też o tym, czy i ile rzeczywiście zarobili nasi czytelnicy w oparciu o nasze Plany transakcyjne. Te realne transakcje odbywają się codziennie w webinarowym Mentoring&Trading Room-ie. Zobacz opinie uczestników. Prowadzi go autor bloga. Możesz dołączyć na próbę!
*Przypominamy, że analizy i rekomendacje zagrań na rynku kontraktów terminowych na WIG20 w tym blogu są robione na podstawie wykresów i kwotowań instrumentu FPL20, pochodzącego z jednej z wiodących platform forexowych. Jest to instrument typu CFD (contract for difference), dla którego instrumentem bazowym jest z kolei kontrakt terminowy na WIG20 (FW20). W związku z tym przedstawiane we wpisach poziomy kursowe oraz kwotowania różnią się standardowo o 1pkt w stosunku do kursów FW20. Przykładowo, gdy mówimy na blogu o poziomie cenowym 2400 pkt dla waloru FPL20 (albo ogólnie: dla ”kontraktu”/ „kontraktów”) , to jego odpowiednikiem na FW20 jest poziom 2401 pkt.