Nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie, po serii dosyć zmiennych i obarczonych pewnym ryzykiem sygnałów transakcyjnych, mieli w końcu, w drugiej części sesji, okazję skasować kilkanaście punktów zysku.
Pod jednym jednakże warunkiem: O ile zdecydowali się po wejściu na spadki – sugerowanym przez świecę na M15 z godziny 14.00, która sprowadziła rynek ponownie w obręb „starej”, kilkudniowej konsolidacji – zadowolić się minimalnym zasięgiem zniżek. Wypadał on w okolicy poziomu 2320.
Generalnie, rynek pozostaje nadal na pewnych „rozstajach”.
Tak, jak pisaliśmy wczoraj, z jednej strony mamy np. niekorzystny dla Byków układ świec wierzchołkowych na D1 (formacja gwiazdy wieczornej), z drugiej – na W1 – prowzrostową formację dołkową przenikania, potwierdzoną w ostatnim tygodniu białym korpusem.
Z kolei na H1 Byki z łatwością dostrzegą prozwyżkowy 121, ale już na H4/ D1 – będzie rzucać się w oczy formacja tego samego typu, ale o przeciwnej wymowie.
Na niższych interwałach z kolei widzimy flagę, która „walczy” o skuteczne wybicie w górę. Pierwsza próba dokonania tego skończyła się jednak prawie kompletną porażką, gdyż o mały włos zostałaby pokonana mediana flagi. To zaś byłoby oznaką znacznej słabości Byków.
Jeśli do tego dodamy fakt, iż na H1 nadal obowiązuje trend wzrostowy, zaś na D1 – spadkowy, to tylko utwierdzi to nas w pierwotnej tezie o „rozstajach”, na których znajduje się rynek.
NOWY WYMIAR BLOGA! Teraz piszemy też o tym, czy i ile rzeczywiście zarobili nasi czytelnicy w oparciu o nasze Plany transakcyjne. Te realne transakcje odbywają się codziennie w webinarowym Mentoring&Trading Room-ie. Zobacz opinie uczestników. Prowadzi go autor bloga. Możesz dołączyć na próbę!
*Przypominamy, że analizy i rekomendacje zagrań na rynku kontraktów terminowych na WIG20 w tym blogu są robione na podstawie wykresów i kwotowań instrumentu FPL20, pochodzącego z jednej z wiodących platform forexowych. Jest to instrument typu CFD (contract for difference), dla którego instrumentem bazowym jest z kolei kontrakt terminowy na WIG20 (FW20). W związku z tym przedstawiane we wpisach poziomy kursowe oraz kwotowania różnią się standardowo o 1pkt w stosunku do kursów FW20. Przykładowo, gdy mówimy na blogu o poziomie cenowym 2400 pkt dla waloru FPL20 (albo ogólnie: dla ”kontraktu”/ „kontraktów”) , to jego odpowiednikiem na FW20 jest poziom 2401 pkt.