Kontrakty terminowe na WIG20 na środę-piątek, 20.10-22.10.2021

Kontrakty terminowe na WIG20 w pierwszej części nowego tygodnia kontynuowały wąską konsolidację pod szczytami, tworzoną po wcześniejszym mocnym wzroście. Ta sytuacja, sprzyjająca standardowo Bykom, zaczyna się jednak komplikować

Wtorkowe zejście kursu na koniec sesji  do wsparcia intra 2443-45 nawiązuje do naszych analiz w artykule z początku tygodnia, kiedy była mowa o trójkącie zniżkującym na H1 (później przekształconym w prostokąt), który może zostać wybity w dół. Zakładaliśmy wtedy, że w następnym kroku może dojść do wybijania na południe również wsparcia intra 2426-33.

Taki rozwój wydarzeń byłby istotny, gdyż oznaczałby nie tylko wybicie kolejnego wsparcia intra, ale również wybijanie bariery popytowej na interwale dziennym – w postaci górnego boku dużego klina zwyżkującego na D1. Przypomnę, że ten klin został najpierw wybity dołem, a potem (po ponownym wejściu kursu do jego wnętrza) doszło do delikatnego wybicia w górę.

Obecnie – o ile byśmy mieli do czynienia z powrotem kursu do wnętrza klina, czyli zejściem poniżej okolicy cenowej 2430 – mogłoby to się wiązać z poważniejszymi konsekwencjami dla byków. Rynek mógłby bowiem schodzić stopniowo co najmniej w kierunku 2360-80, gdzie znajduje się dolna strefa klina i równość korekt na D1 oraz połowa dużego białego korpusu dziennego z 8 października.

Gdyby jednak byki wybroniły się na wsparciu w rejonie 2430-40, mogłaby być kontynuowana konsolidacja z ostatnich dni, a popyt nadal by marzył o skutecznym wybiciu w górę oporu 2470-90+. Wydaje się jednak, że sprawy około rynkowe, fundamentalne, związane z zaostrzającym się – po dzisiejszym wystąpieniu Mateusza Morawieckiego w PE – konfliktem rządu z Komisją Europejską, mogą znacząco utrudnić ten optymistyczny dla byków scenariusz.

W drugiej części wtorkowej sesji nasi gracze – współpracujący z autorem artykułu w ramach programu mentoringowego – uzyskali szansę rozegrania trade’u o nieco większym potencjale (wcześniej mieliśmy do czynienia z wąską konsolidacją).

Wejście było realizowane na „cofce” do wybitego wcześniej wsparcia 2460-63, a celami zagrania (na spadki) były kolejne wsparcia: 2454-58 i 2443-45. Cele zostały wypełnione bardzo precyzyjnie. Trzeba jednak dodać, że najpierw przez nieco dłuższy czas rynek “męczył się” w okolicy 2447, czyli 2 punkty nad drugim celem. Inwestuj codziennie online na FW20 razem z autorem artykułu! 

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.