Kontrakty terminowe na WIG20 na środę-piątek, 15.09-17.09.2021

Kontrakty terminowe na WIG20 w pierwszej fazie nowego tygodnia wróciły do wzrostów w kierunku strefy 2380-400. Obecnie może dojść do zatrzymania oraz cofnięcia kursu, a patrząc z szerszej perspektywy – do próby kontynuacji konsolidacji pod tą strefą i nad okolicą 2330.

Wtorkowe podejście kursu pod opór intra 2380-85 było jednocześnie przetestowaniem strefy oporu na interwale dziennym 2380-400. W dodatku rynek zbliżył się tym samym do kolejnego oporu intra 2393-95, w którego pobliżu ustanowił ostatnie maksima sprzed tygodnia.

Aktualnie główny dylemat dotyczy tego, czy rynek po podejściu w okolice 2380-90+ oddali się ponownie mocniej na południe (albo w okolice 2330, albo przynajmniej do 2340+) i tym samym będzie tworzyć tak zwaną korektę płaską wcześniejszych wzrostów, czy też spróbuje (nieco mniej prawdopodobna opcja) już teraz wybijać w górę maksima, utworzone wcześniej w okolicy 2391-92.

W tym drugim przypadku też możemy brać pod uwagę dwie opcje wydarzeń rynkowych, a konkretnie:

– zarówno wybicie, które zaowocuje większym ruchem wzrostowym na przykład w kierunku ok. 2470, gdzie występuje górny bok trójkąta na interwałach tygodniowym i miesięcznym (na tym etapie rozwoju sytuacji rynkowej, a na dłuższą metę nawet do 2600+);

– jak i jedynie delikatne nadbicie szczytów, a potem mocniejsze cofnięcie, co mogłoby być interpretowane łącznie jako tak zwana korekta pędząca (Nota bene przy tego typu korekcie pędzącej dochodzi często do równości cofnięć i inicjowania tak zwanej  formacji 121; w tym wypadku pro wzrostowej).

Ważną kwestią bieżącą może być zbliżające się rozliczenie kontraktów w piątek (Trzy Wiedźmy). Nie można wykluczyć, że do tego czasu rynek będzie utrzymywał się stosunkowo wysoko.

Później jednak może być narażony na większą zmienność i przynieść odpowiedź na pytanie o wybór jednego z zarysowanych wariantów wydarzeń rynkowych. Korelacja z rynkami bazowymi może przy tym wnieść swój wpływ na ten wybór.   Inwestuj codziennie online na FW20 razem z autorem artykułu! 

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.