Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek, 28.07.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w środę były bardziej nastawione spadkowo, jakby antycypując efekty wieczornych wieści po posiedzeniu Fed-u. W pewnym momencie kurs zbliżył się do 1787-90, co braliśmy pod uwagę we wpisie z wczoraj.

Trzeba przy tym dodać, że początkowe zniżki i dyskorelacja z Zachodem wydawała się wypływać z sytuacji wokół PeKaO S.A. Obecnie scenariusz zniżkowy trzeba poważnie brać pod uwagę.

W praktyce może on przejawić się najpierw w ponownym dojściu do 1787-90, a potem próby zejścia i ataku na strefę 1764-65 plus 1771-74. Sukces w tym zakresie oznaczałby w praktyce przejęcie kontroli przez Niedźwiedzie, a co za tym idzie, możliwość skierowania się kursu  w stronę dołków ze stycznia i z końca czerwca, po Brexicie.

Scenariusz odwrotny, kontynuacji wzrostów w rejon 1860-70, został – z uwagi na potencjalną korelację między rynkami – mocno osłabiony, acz całkowicie nie wykluczony.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.