Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek, 14.07.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w środę zachowywały się trochę zmiennie i niekoniecznie korelowały z Zachodem. W końcu pojawiła się pewna słabość obozu Byków. Pytanie, czy związana po części z obawami o sprzedaż udziałów zagranicznych właścicieli w polskich bankach oraz o piątkową decyzję agencji Fitch.

Rozczarowujące – z punktu widzenia samego wykresu – jest to, że rynek nie jest w stanie zrealizować zasięgu formacji  podwójnego dna (ok. 1780) na M15/30 …

… i flagi prowzrostowej (ok. 1792) na H4.

Zamiast realizacji stosownych zasiegów przez Byki doczekaliśmy się bardzo pro- Niedźwiedziego układu świec wierzchołkowych na H4. Sugeruje on możliwość pogłębienia spadków.

Pierwszym celem zniżek mógłby być zasięg małego podwójnego szczytu (okolica wsparcia 1712-19). Jego ewentualna realizacja  byłaby bardzo niebezpieczna dla Byków, bo co prawda nie oznaczałaby jeszcze przełamania ważnego wsparcia (właśnie 1712-19), ale z drugiej strony wiązałaby się z przebiciem od góry linii szyi podwójnego dna.

A to byłby na pewno zły znak dla Byków.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.