Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 18.04.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek –  po uprzednim, czwartkowym zatrzymaniu mozolnych wzrostów – próbowały rozwinąć ruch w przeciwnym kierunku. Na sam koniec sesji doszło jednak do odbicia.

Obecnie, wydaje się, że z jednej strony jesteśmy bliscy storpedowania przez Niedźwiedzie próby realizacji podwójnego dna z zasiegiem ok. 1970 pkt. Zamiast tego mogłoby dojść do wybicia dołem z prospadkowej flagi (ozn. kolor czarny), która byłaby w stanie sprowadzić kurs w rejon wsparcia 1860-64.

Z drugiej jednak strony, Byki ciągle liczą na to, że podwójne dno może zostać wzmocnione formacją małej flagi prowzrostowej (ozn. kolor brązowy na pierwszym z wykresów) o zasięgu  w okolicy oporu 1977-81. Ponadto, popyt może zakładać, że w razie próby wybicia dołem z flgi prospadkowej, będzie się starał skutecznie bronić na równości korekt (ozn. pomarańczowe prostokąty poniżej) około poziomu 1912.

Przypominam jednocześnie, że w czwartek, zgodnie z naszym środowym wpisem, doszło do zatrzymania zwyżek dokładnie na poziomie 1952. Zdecydowały o tym: „zniesienie Fibonacciego 61,8% ostatnich spadków oraz połowa wysokości mocnej czarnej świecy dziennej z 5.kwietnia”.

Owa świeca dzienna jest pokazana na wykresie poniżej. Jej wysokość została na nim równo podzielona za pomocą czerwonych poziomych odcinków.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.