Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 11.04.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek znowu lekko odreagowywały spadki, które zdominowały ostatni tydzień. Wydaje się, że przewaga Niedźwiedzi nie podlega w tej chwili większej dyskusji, a przedmiotem analizy jest głównie struktura i zasięg poszczególnych korekt.

Na wykresie typowo intradayowym, M15, ukształtowała się co prawda formacja odwróconej głowy z ramionami o zasiegu 1940, ale przeciwwagą dla niej jest koncepcja flagi prospadkowej (ozn. kolor brązowy).

 

Jej „szkieletem” może się docelowo stać formacja pro-Niedźwiedzia ABCD z punktem zwrotnym (punkt D) w rejonie lokalnego oporu 1926-29 lub 1934-35. Jej zasięg to ok. 1896, natomiast flaga, która jest niejako tej formacji ABCD obrysem, mogłaby sprowadzić kurs w rejon wsparcia 1873-75.

Nie można wykluczyć, że dopiero  z tego rejonu, a jeszcze lepiej z okolicy wsparcia 1860-64 (wzmocnionego zniesieniem 38,2% spadków na interwale dziennym na poziomie 1866), mogłoby dojść do mocniejszego odreagowania wzrostowego.

Obecnie, patrząc z kolei na wykres godzinowy (poniżej), można założyć, że rynek wybił dolny prostokąt, symbolizujący największe dotychczasowe korekty  i zmierza do górnego boku środkowego prostokąta (poziom 1934).

\

Gdy zaś się spojrzy na interwał dzienny, to można się spodziewać powrotu kursu do wybitego mniejszego prostokąta na szczycie wykresu, czyli do poziomu 1922+.

 

Nie należy jednak wykluczyć, że w poniedziałek – np. w razie słabego otwarcia na Zachodzie – zaczniemy od razu realizować prospadkową flagę na M15, wspomnianą na wstępie.

Pamiętajmy też, w kontekście wykresu D1, że zasięg spadków -wynikający z wybicia dołem klina wzrostowego (ozn. linie pogrubione w kolorze różowym ) – może być naprawdę spory i sięgać rejonu ok. 1800 pkt. Najbardziej ambitnym – acz malo prawdopodobnym – planem dla Byków byłby natychmiastowy powrót do dolnego ograniczenia klina, który w jednym z wariantów interpretacyjnych  można usytuować dość wysoko – w okolicy oporu 1977-81.

Jak sobie radzili nasi gracze w czwartek i w piątek w Mentoring & Trading Room-ie prowadzonym przez autora? W czwartek po dość wysokim otwarciu, pod oporem 1934-35, czekaliśmy na powrót kursu do spadków i zakładaliśmy wstępnie cel shortów w strefie wsparcia 1900-06. Kłopotem tego dnia okazało się optymalne wejście. Przełamanie wsparcia 1926-29, które stanowiło dla nas sygnał do zajęcia pozycji, odbyło się bowiem za pomocą świecy trendowej. Tak więc, część z naszych graczy wchodziła dopiero po zanegowaniu następnej lokalnej bariery popytowej: 1921-23.

Rekompensatą dla nich okazała się kolejna szansa na wejście na krótko – po przełamaniu 1900-06. Celem tym razem była strefa 1885-90. Cel ten – podobnie jak poprzedni – został przez rynek wypełniony, co przyniosło wszystkim satysfakcję. Inaczej było w piątek – w Mentoring & Trading Room-ie  tego dnia dominowała wstrzemięźliwość co do otwierania pozycji. Dopiero końcowe przełamanie 1900-06 od dołu okazało się okazją do zagrania na realizację małej flagi prowzrostowej z  zasięgiem ok. 1920.   Możesz bezpłatnie dołączyć na próbę!  

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.