Dzisiejsza sesja przebiegła zgodnie z jednym z dwóch wczorajszych scenariuszy. Oto, jak w dużym skrócie, ujmowaliśmy go wczoraj na blogu:
„Kolejny wykres pokaże zaś perspektywę, zgodnie z którą Byki zaczynają kreślić prowzrostową flagę, która mogłaby wynieść kurs nawet w stronę odległego oporu 2384-89.” [wykres wczorajszy]
A oto dzisiejsza kontynuacja założonego przez nas „kreślenia flagi”.
Niektórzy z naszych czytelników w Mentoring & Trading Room-ie, jako sygnał zajęcia dzisiaj pozycji (krótkich) przyjęłi formację świecową objęcia bessy na M15, powstałą pod podwójnym oporem wynikającym zarówno z lokalnego oporu w strefie 2353-56, jak i górnego ograniczenia wspomnianej wyżej flagi.
Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę! Zobacz opinie uczestników.
Założenie o ewentualnym odbiciu się w dół od tego ograniczenia łączyło się przy tym z faktem, iż najczęściej w ramach flagi rysowane są przynajmniej dwa „przęsła”, a nie jedno.
Powyższy wykres pochodzi bezpośrednio z giełdy (dotyczy samych futures, a nie CFD na FW20). Widać na nim bardzo niskie zamknięcie kontraktów na giełdowym poziomie 2335, którego odpowiednikiem na FPL20 jest poziom 2334).
Flaga, na której dziś się skupiliśmy, może być w najbliższym czasie ważnym obiektem analitycznym. Jeśli dojdzie do wybicia z niej górą , to wzmocni się scenariusz opuszczenia całej wielotygodniowej konsolidacji ruchem na północ.
Jeśli zaś owa prowzrostowa flaga wybije się w przeciwnym do oczekiwanego kierunku, to można się spodziewać – idąc z duchem Schwagerowskiego typu analizy – ponownej wędrówki kursu w stronę wsparcia 2299-2305 (tam jest umiejscowiona „podstawa” masztu naszego „obiektu”).
*Przypominamy, że analizy i rekomendacje zagrań na rynku kontraktów terminowych na WIG20 w tym blogu są robione na podstawie wykresów i kwotowań instrumentu FPL20, pochodzącego z jednej z wiodących platform forexowych. Jest to instrument typu CFD (contract for difference), dla którego instrumentem bazowym jest z kolei kontrakt terminowy na WIG20 (FW20). W związku z tym przedstawiane we wpisach poziomy kursowe oraz kwotowania różnią się standardowo o 1pkt w stosunku do kursów FW20. Przykładowo, gdy mówimy na blogu o poziomie cenowym 2400 pkt dla waloru FPL20 (albo ogólnie: dla ”kontraktu”/ „kontraktów”) , to jego odpowiednikiem na FW20 jest poziom 2401 pkt.