Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek, 01.06.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w środę przeżywały zmienne koleje losu – najpierw zbliżyły się do dołków sprzed dwóch tygodni, a potem mocno odbiły, aby w końcu, na fali zniżek w USA, zejść do rejonu zbliżonego do punktu startowego z tego dnia. Nie można wykluczyć, że konsolidacja nieco poniżej i powyżej 2290-2300 będzie trwać jeszcze jakiś czas.

Można powiedzieć, że w środę doszło znów do pewnego przekształcenia flagi prospadkowej (ozn. kolor niebieski) na wykresie godzinowym. Obecnie ta flaga ma zasięg minimalny ok. 2230.

 

Nie należy jednak wykluczać, że w razie ataku na dołki, położone nad 2250-60, dojdzie do skutecznej kontry Byków i próby tworzenia podwójnego dna. Dużo może zależeć od sposobu ewentualnego wybicia flagi – od tego, czy wolumen wybiciowy będzie duży, a świeca wybijająca stanowić będzie ładny korpus.

Inna możliwość to próba poruszania się kursu nadal w obrębie flagi, która obecnie przypomina bardzo lekko prowzrostowo nachylony prostokąt. To mogłoby prowadzić do kolejnego ataku na medianę flagi, położoną w okolicy  2320 pkt. Atak środowy zakończył się niepowodzeniem Byków.

Istotną kwestią może być też to, jak się zachowa rynek niemiecki, gdyż można dostrzec pewne podobieństwo wykresowe na interwale dziennym między kontraktami na WIG20 i DAX30. W obydwu przypadkach rynek najpierw konsolidował pod szczytami, a potem zszedł „piętro” niżej i tam teraz konsoliduje, nie mogąc powrócić do pierwotnego trendu bocznego na górze wykresu.

W środę nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play mogli skorzystać z ruchu wzrostowego. Sugerowaliśmy wejście w L w rejonie 2292-94 lub kilka punktów wyżej, z obroną na poziomie 2279 i celem pierwszym: 2305-09 oraz – w miarę dalszego rozwoju wydarzeń – celem drugim: 2318-20.

Ewentualny trzeci „target” (2328-34) – na pozostałych po skasowaniu wcześniej osiagniętego zysku kontraktach – nie został już zdobyty. Z finalnych spadków mogli zaś skorzystać ci gracze, którzy wchodzili w trakcie tworzenia się silnej świecy trendowej przebijającej wsparcie intra 2292-94.  Możesz dołączyć na próbę!   

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Zobacz opinie uczestników.   

 

Atak środowy zakończył się niepowodzeniem Byków.

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.